Beylikdüzü, İstanbul’un batı yakasında Avrupa Kıtası’nda bulunan ilçelerinden biridir. Marmara Denizi, Avcılar, Büyükçekmece ve Esenyurt ilçeleri ile komşudur. 230 bin nüfusa sahip olan ilçenin toplam yüzölçümü 11.162 km2’dir. İlçe bölgesine ilk yerleşimler milattan öncesine dayanır. Kurucularının Helenler olduğu varsayılmaktadır. Eski dönemlerde ciddi bir sayfiye ve tarım alanı olarak kullanılmıştır. Garden ve Kavaklı isimlerini almıştır o dönemde. 2003 yılına dek kavak ağaçlarının yoğun olması nedeniyle ismi Kavaklı olarak kalan ilçe, 2003 yılında Beylikdüzü ismini almıştır. 2008’e dek Büyükçekmece’ye bağlı kalan Beylikdüzü bu tarihten itibaren ayrı bir ilçe olmuştur. Gecekondu ve çarpık kentleşmeye izin verilmeyen ilçede modern toplu konut yaşamı benimsenmiştir. Eğitim seviyesi yüksektir bölge halkının %40’ı üniversite mezunudur. Toplam 10 adet mahalleden oluşur. İki kıtayı bağlayan E- karayolu üzerinde yer aldığından ilçenin ulaşım imkanları rahattır ve önemli bir konuma sahiptir. Marmara Denizi’ne kıyısı bulunmakta ve Ambarlı ticaret limanına sahip olduğundan stratejik öneme sahiptir. Kuzey Anadolu fay hatlarına yakındır fakat sağlam inşaat anlayışı ile depreme dayanıklı binalar yapılmıştır. Hasar gören ilçelere çok yakın olup da fazla etkilenmemesi sebebiyle komşu ilçelerden Beylikdüzü’ne büyük oranda göçler olmuştur ve ilçe, insanların güvenini kazanmıştır

beylikdüzüBeylikdüzü ilçesi, Çatalca-Kocaeli platoları tarafından yarılmış derin dere yatakları üzerinde düz bir plato sahası üzerinde kurulmuştur. Güneyden kuzeye yükselen ilçenin en yüksek tepesi Sülüklügöl Tepesi’dir. Haramidere Gölü ve 2 büyük göle sahiptir ayrıca Haramidere de bilinen bir yerleşim yeridir. Balıkçılık ve balık hali önemli geçim kaynaklarıdır. Yakuplu, Beylikdüzü, Gürpınar belediyeleri ile birleşen Beylikdüzü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlanmıştır. İmar ve kentleşme planlarıyla ilerleyen ilçe kent özelliği taşımaktadır. Koruma ve sit alanları, çamlık ve kavaklık alanlar ve hızla artan nüfusun getirdiği alt yapı sorunları beraberinde fare, böcek, sivrisinek gibi haşere sorununu da getirmiştir. İyi ve kaliteli bir ilaçlama ekibiyle bu sorunlar kökünden çözülebilmekte. Biz, Dharma İlaçlama Şirketi olarak evinizde, iş yerinizde ve dilediğiniz her alanda haşere ilaçlama hizmeti sunmaktayız. Beylikdüzü’nde her türlü haşere ve böcek ilaçlama için en uygun seçim, Dharma Böcek İlaçlama. 7/24 kesintisiz hizmet sunmaktayız. Beylikdüzü’nün her mahalle ve semtinde ilaçlama hizmeti almak için Dharma İlaçlama’yı seçin. Sonucu kendiniz görün. Yeşil park ve sit alanlarının fazlalığı sebebiyle sayıları gittikçe artan haşerelerden korunmak bir telefon kadar kolay.

Beylikdüzü ilçesinde Adnan Kahveci, Barış, Büyükşehir, Cumhuriyet, Dereağzı, Gürpınar, Kavaklı, Marmara, Sahil, Yakuplu mahallerinde hizmet vermekteyiz.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir