Beyoğlu, İstanbul’un Avrupa Yakası’nda yer alan, Şişli, Beşiktaş, İstanbul Boğazı, Kağıthane, Eyüp ve Haliç ile çevrelenmiş bir ilçesidir. Yüzölçümü 8.76 km2 olan ilçenin toplam nüfusu 250 bindir ve 45 mahalleden meydana gelir. Tarihi ismi Pera’dır. Çünkü Haliç’in karşısında karşı yaka anlamına gelen Pera ismi eski dönemde bölgenin adını taşıyordu. Daha sonra bir beyin oğlunun adı bölgeye verilerek ilçenin adı Beyoğlu olmuştur. Pera adı, 1925’de resmi yazışmalardan çıkarıldıktan sonra gittikçe unutulur hale gelmiş, buna karşılık Beyoğlu adı güç kazanıp bölgeyi belirtmek için daha yaygın biçimde kullanılmaya başladı. Bağlık bahçelik bir bölge olan Pera yani Beyoğlu, Galata, Karaköy ve Taksim çevresi ile tarihi binaları ve kültürel mirası ile seçkin ve sakin bir ilçeydi.

Beyoğlu ilçesi çevresi, tüm semtleri, mahallerinde profesyonel haşere ilaçlama hizmeti için Dharma ilaçlama!

beyoğluGünümüzde İstiklal Caddesi, Taksim ve yenilenen Taksim çevresi ile bambaşka bir hal almıştır. Avrupa kenti görünümüne kavuşan bölgeye her gün binlerce turist akını gözlemlenir. Adeta İstanbul’un merkezi noktası haline gelen Beyoğlu hem sahip olduğu nüfus yoğunluğu hem de günlük yerli yabancı nüfusun transit geçişleriyle kapasitesini doldurmaktadır. Dükkanlar, kafeler, restoranlar, mağazalar, kültürel yapılar, park ve bahçeler, hediyelik eşya dükkanları, kitapçılar, balıkçı pazarı, eğlence mekanları ve çok daha fazlasına sahiptir. Galata’nın tünel ayrımında hem Galata Kulesi, hem Karaköy’e inen yolu ve Karaköy Meydanı, Eminönü Köprüsü ile birleşiminden ötürü uğrak iş, alışveriş, ikamet ve eğlence merkezidir. Kültürel faaliyetlerin birçoğu buradadır. Film ve tiyatro festivalleri, fotoğraf, resim, heykel ve çeşitli sergi ile müzeler, mitingler, siyasi ve sosyal yürüyüşler, sokak çalgıcıları, oyun salonları, sanat galerileri, özellikle boğaz manzaralı Taksim Gezi Parkı ve Cihangir Sanatçılar Parkı Beyoğlu’na hayat veren önemli unsurlardır. Önemli noktalarından bazıları, Çiçek Pasajı, Cihangir, Atatürk Kültür Merkezi, Taksim meydanı ve İstiklal, Galata Kulesi, Pera Sanat Galerisi, Galatasaray hamamı, lisesi ve müzesi, kilisesi, İstanbul Modern sanat evi, Miniatürk, Rahmi Koç Müzesi, Gezi Parkı ve Yeşilçam Sokağı’dır. Gece ve gündüz canlı müzik ve fasıl severler için Asmalımescit ve Nevizade ile Jolly Joker Balans ve diğer mekanlara sahiptir. Atlas ve Anzavur pasajları ile Emek sineması önemli değerleridir. Fakat park ve bahçeleri özellikle bahar ve yaz aylarında çok çeşitli ağaçlar ve toprak nedeniyle sinek ve böcekleri de ortak alanlara ve evlere kadar çekmektedir. Dharma İlaçlama ile haşere ve sinek derdine kesin çözüm bulabilirsiniz.

Beyoğlu ilçesinde Arapcami, Asmalımescit, Bedrettin, Bereketzade, Bostan, Bülbül, Camiikebir, Cihangir, Çatmamescit, Çukur, Emekyemez, Evliya Çelebi, Fetihtepe, Firuzağa, Gümüşsuyu, Hacıahmet, Hacımimi, Halıcıoğlu, Hüseyinağa, İstiklal, Kadı Mehmet Efendi, Kalyoncukulluğu, Kamerhatun, Kaptanpaşa, Katip Mustafa Çelebi, Keçecipiri, Kemankeş, Kılıçalipaşa, Kocatepe, Kulaksız, Kuloğlu, Küçükpiyale, Müeyyetzade, Ömeravni, Örnektepe, Piripaşa, Piyalepaşa, Pürtelaş, Sururi, Sütlüce, Şahkulu, Şehitmuhtar, Tomtom, Yahya Kâhya, Yenişehir, Ayaspaşa, Azapkapı, Çıksalın, Çukurcuma, Dolapdere, Fındıklı, Galata, Galatasaray, Hacıhüsrev, Hasköy, Kabataş, Karaköy, Kasımpaşa, Kuledibi, Şişhane, Taksim, Tarlabaşı, Tepebaşı, Tophane semtlerinde garantili haşere ilaçlama servisimiz vardır. Servisimiz gelmeden önce ilaçlatmak istediğiniz ortamdan gıda maddelerini kaldırmanız veya üstünü örtmeniz yeterlidir. Hamam böceği ilaçlamasında profesyonel ekiplerimiz tam garantili hizmet vermektedir.