Çekmeköy, Anadolu Yakası’nda yer alan ve toplam 193 bin civarında nüfusa sahip bir İstanbul ilçesidir. 202 km2 yüzölçümüne sahiptir. 2009 yılında Ümraniye’den ayrılarak ilçe statüsü kazanmıştır. 17 mahalle, 5 köye sahiptir. Şile komşu ilçesidir. Keçiağılı Tepesi ile Alemdağ ormanları ile çevrelenen Çekmeköy, denizden 100 metre yüksekliktedir. Eski dönemlerde orman ve çiftlikler bölgesi olan Çekmeköy ilerleyen dönemlerde vakfın kurulmasıyla modernleşmeye, gelişmeye başlamış ve şimdiki haline kadar gelmiştir. Alemdağ ve Sultan Çiftliği semtleri en bilinen yerleşim yerleridir. Şile, Beykoz, Sancaktepe ve Ümraniye’ye sınırı bulunan ilçe, onlarca park ve bahçeye sahiptir. Belediye faaliyetleri düzenli bir şekilde yürütülmektedir. Tamamlanan projeleri, ortak yaşam alanlarının temizliği, çoğaltılması ve düzenini de kapsar. Park ve bahçeler önemli projelerindendir. Bunun dışında, sağlık alanında gelişmeler, çevre ve kentsel düzenlemeler, eğitim faaliyetleri de sosyal gelişimlerdendir. Ücretsiz mesire alanlarının varlığı bölgeye artılar kazandırmaktadır. Ailelerin rahatça nefes alabileceği, doğal alanlar ile halkın refahı düşünülmektedir.

çekmeköyÇekmeköy, 1970’lere kadar çok az sayıda nüfusu ve doğal güzellikleri ile anılmaktaydı. Daha sonra yaşanan sanayileşme ve göçler ile sosyal ve ekonomik şartlar değişmiş,

Çekmeköy ilçesinde uzman ekibimiz ile günün her saati ilaçlama hizmeti alabilirsiniz.

Çekmeköy tam bir ilçe olma konumu kazanmıştır. Her açıdan gelişen ve değişen bölge halkı ve düzgün bir yönetim ile Çekmeköy modernleşmiştir. Modern spor tesisleri, sanat evleri, sanat ve kültür merkezleri, mesire alanı, bilgi evleri ve sosyal tesisleri ile halkının her anlamda ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Özellikle Alemdağ Mesire Piknik alanı ile, haşere, fare, bit ve kenelerden korkmanıza gerek kalmadan temiz hava ve doğayla baş başa kalabilirsiniz. Piknik, yürüyüş, bisiklet ve eğlence alanları geniştir. Belediye böcek ve kene önlemlerini almış durumda, fakat haşereler ile tam anlamıyla başa çıkmak için profesyonel bir ilaçlama yapılması şart. Günümüzde bile köylere sahip ilçe, doğal güzellikleri ile birlikte yeşil alanlarında dinlenme imkânına da sahip. Bu kadar doğal alan beraberinde maalesef böcek, kene, bit, pire, fare, sinek gibi zararlı haşereleri de getirmektedir. Çekmeköy’ün belediyesi bu konuda tedbirli ilaçlamayı gereken zamanlarda yaptırıyor fakat özellikle yaz aylarında artan haşereler nedeniyle insanlar ilçeden uzaklaşarak dinlenebileceği ve yaşayabileceği yeni yerlere yönelmeye başlayabiliyor. Bu sebeple Dharma Haşere ve Böcek İlaçlama olarak bizler sizlerin her an yanınızdayız. Tüm haşerelerin garantili olarak yok edilmesinde, ilaçlama konusunda bir numara olan Dharma İlaçlama 7/24 hizmetinizde.

Çekmeköy ilçesinde Alemdağ, Aydınlar, Cumhuriyet, Çamlık, Çatalmeşe, Ekşioğlu, Güngören, Hamidiye, Kirazlıdere, Mehmet Akif, Merkez, Mimarsinan, Nişantepe, Ömerli, Soğukpınar, Sultançiftliği, Taşdelen mahallelerinde garantili hamam böceği, fare, pire ilaçlaması hizmetimiz vardır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir