(0212) 555 10 40
(0212) 555 10 40
(0212) 555 10 40

Ev Faresi

Ev faresi orta asya kökenli bir tür olup insanların yaşam alanlarına yakın bölgelerde yaşadığı bilinmektedir. Besin kaynaklarına sürekli erişebilecekleri bir yuva inşa ederek yaşadıklarından kaynakları devamlı olarak tüketerek çoğalmaktadırlar.

Hayatta kalmak için az miktarda suya ihtiyaç duyduğundan kuru bakliyat depoları gibi alanlarda yuvalayarak rahatlıkla yaşayabilir.

Doğal hayatta baykuş, kedi, köpek, kokarca ve yılarlar tarafından avlanarak nüfusları kontrol altında kalmaktadır, baykuşlar bir gecede bir düzineden fazla fareyı avlayarak tüketebilmektedirler. Doğal ortamda yırtıcılar ve diğer etkenler sebebi ile ev fareleri ortalama bir yıl yaşamalarına rağmen evlerde üç yıla kadar yaşayabilmektedirler. Ev faresi kendi boyunun dörtte bir boyutundaki yerlerden ve madeni paradan daha küçük deliklerden geçebilmektedirler.

Ev faresi salgın hastalıkları çok kolay taşıyabilmektedir, gıdaların kirenmesi ve bakteri bulaşması sonucu farelerden başta veba olmak üzere birçok hastalık yayılabilmektedir. Bilimsel araştırmalar sonucu kemirgenler tarafından bulaştırılan salgın hastalıklarda yüzde otuzbeş ölüm oranı tespit edilmiştir. Hamilelik sırasında enfeksiyona maruz kalan insanlarda çok büyük yaşamsal tehditler meydana gelebilmektedir.

Evinizde gördüğünüz fareyi lisanslı bir uzmanın incelemesi, yuvasını tespit edebilmesi ve ilaçlamayı yaptıktan sonra istasyonlar bırakması gerekmektedir.

Fare İle Mücadele nasıl olmalıdır?
* Evinizde veya binanızda farenin geçebileceği ufak delikler ortadan kaldırılmalıdır.
* Kapatıldığında alt kısmında boşluk kalan kapılarınızın alt kısmına kauçuk veya plastik şerit çekilmelidir.
* Kömürlük veya garajınızda farenin saklanabileceği ağaç dalları ve odun araları bırakılmamalıdır.

Posted in Hizmetlerimiz • • Sayfa Başına Dön

Dharma ilaçlama sizlerin yorumlarına ve önerilerine çok önem vermektedir. Kurulduğumuz tarihten günümüze kadar aldığımız her iş bizlere yeni bir deneyim kazandırmıştır. Çalışanlarımızın eğitimlerine sürekli devam etmekte ve teknolojik gelişmeleri zamanında yakalayarak uygulamaktayız. Müşterilerimizin daha kaliteli hizmet alabilmesini sağlamak en önemli görevimizdir.

Bizi diğer firmalardan ayıran en önemli özellik ilaçlama hizmetinde verdiğimiz güvendir. Bizlerden aldığınız ilaçlama deneyimlerini paylaşarak hizmetimizin daha kaliteli, daha verimli olmasına katkıda bulunabilirsiniz. Ekleyeceğiniz bir yorum ile olumlu yada olumsuz görüşlerinizi bildirerek ilaçlama adına çıktığımız bu yolda tavsiyeleriniz ile bizlere yön verebilirsiniz.

“Ev Faresi” başlığına bir yorum yazılmış

Comment from fatih
Tarih 07 Mart 2013 saat 20:05

Oturduğum ev bodrum katta ve fareler ile başım dertteydi, servisiniz sayesinde tüm farelerden kurtuldum. Teşekkürler Dharma

Write a comment