(0212) 555 10 40
(0212) 555 10 40
(0212) 555 10 40

Fabrika İlaçlama

Fabrika ilaçlaması normal bir iş yeri veya ofis ilaçlaması kadar önemlidir ve üzerinde durulması gerekir. Haşerelerin nereden ne zaman çıkacağı belli değildir ve üretim tesislerine oldukça fazla zarar verebilirler. Hem üretim sırasında işçi ve çalışanların huzuru, çalışma kapasitesi ve veriminin artması, hem sağlığı, hem güvenliği açısından hem de üretilen ürünlerin hijyeni ve bütünlüğü açısından hiçbir fare, böcek ve benzeri haşerenin fabrikada yer almaması yuva yapmaması gereklidir. Bunu önlemenin en kesin yolu profesyonel ilaçlamadır. Bunun yanında temizlik personelinin ilgi ve bakımı da önemlidir. Temizlik ve havalandırma yapılır. Düzenli aralıklarla haşere arama ve tespiti yapılır. Yuva ve giriş noktaları bulunmalı ve ürünlere erişmeleri engellenmelidir. Ayrıca bu zararlıların dışarıdan geldikleri ve pis ortamlarda bulundukları unutulmamalıdır. Binlerce çalışanı olan bir üretim tesisinde tek bir haşerenin yayacağı hastalık virüsü ile tüm fabrika çalışanları hastalık kapabilir, toplu ölümlere bile yol açabilir. Hem maddi kayıpları hem insan sağlığına verdikleri zararı düşünürsek tek bir haşere bile fabrikada bulunmamalıdır. İnsan kanı veya derisine bulaşabilecekleri gibi, yiyeceklerimize girebilir içine mikrop bırakabilirler. Felç, ölüm gibi ayrıca birçok hastalık sebebidir.  Bu özellikleri kesinlikle hiçbir zaman unutulmamalıdır. Güvenli bir ortamda çalışmak çalışanların da verimini artıracaktır. Fabrikanızın işlerliği, verimi düşmeden gece çalışmayan bölümler ilaçlanır, fare mücadelesi için açık alanlara kapan kurulumu yapılır.

fabrika-ilaclamaOrtam ve koşullara en uygun ilaçlama tekniğinin kullanılabilmesi için Dharma ilaçlama ekibinin fabrikanızda inceleme yapması gerekecektir. Fabrikada üretilen tüm ürünlerin güvenilir bir şekilde tüketicilere ulaşması için sağlam ve sağlıklı olmaları önemlidir. Aksi halde işin farklı maddi tazminat boyutları ve imaj sarsıntısı gibi kötü durumlarla uğraşmak gerekebilir. Haşerenin zarar verdiği ürünleri kullananlar fabrikaya ve markaya dava açabilir. Üstelik sağlığa verilen zarar sonucu üretim tesisi kapatılabilir markaya büyük bir zarar verir ve fabrika işlerliğini yitirir. Dolayısıyla fabrika çalışanları da işsiz kalacağı için büyük bir iş açığı meydana gelir. Bu yüzden dikkatli ve tedbirli olmak gerekir. Tüm çalışanların üzerine düşen görevi yerine getirip çalışma alanlarının güveni, huzuru ve temizliğine önem vermesi ilk adımdır. Daha sonrasında haşerelerin tespiti ve ilaçlatılması gelir.

Posted in Hizmetlerimiz • Tags: , , Sayfa Başına Dön

Dharma ilaçlama sizlerin yorumlarına ve önerilerine çok önem vermektedir. Kurulduğumuz tarihten günümüze kadar aldığımız her iş bizlere yeni bir deneyim kazandırmıştır. Çalışanlarımızın eğitimlerine sürekli devam etmekte ve teknolojik gelişmeleri zamanında yakalayarak uygulamaktayız. Müşterilerimizin daha kaliteli hizmet alabilmesini sağlamak en önemli görevimizdir.

Bizi diğer firmalardan ayıran en önemli özellik ilaçlama hizmetinde verdiğimiz güvendir. Bizlerden aldığınız ilaçlama deneyimlerini paylaşarak hizmetimizin daha kaliteli, daha verimli olmasına katkıda bulunabilirsiniz. Ekleyeceğiniz bir yorum ile olumlu yada olumsuz görüşlerinizi bildirerek ilaçlama adına çıktığımız bu yolda tavsiyeleriniz ile bizlere yön verebilirsiniz.

Write a comment