(0212) 555 10 40
(0212) 555 10 40
(0212) 555 10 40

Hamam Böceği

Hamam böcekleri yaklaşık 350 milyon yıldır evrim geçirmeden yaşayan 6 sülaleden yaklaşık 4000 farklı türü (kanatlı, kanatsız) bulunan canlılardır.hamam böceği denmesinin nedeni yunanca isminin (blatta) bu anlama gelmesidir. Kahverengi ve siyah ranklerde olup 1.5 ila 3 cm arasında bulunurlar.
Biraz tuz ve karabiberle tatları fena değildir hatta thailand’da özel yetiştirme çiftlikleri bulunur. Kontrolu güçtür ve çok çabuk ürerler, bir dişi aylık 30 bin yumurta bırakabilir.Özel üretim değillerse hastalık etkenlerini ve bazı kistleri taşıyıcılık yaparlar.2000 metrenin üzerinde veya kutuplarda değilseniz karşılaşmanız mümkündür.Türkiye’de en yaygın olanı alman hamam böceği’dir.Alman hamam böceği Sarımtırak ve 1.5 – 2 cm civarında olup bir çifti yılda yaklaşık 30.000.000 yavru üretebilir.

Çok dayanıklı olmakla beraber bünyesindeki kitin sayesinde radyasyona direnç gösterirler. Karanlık ve sıcak bölgelerde yuvalanırlar.Kafası olmadan yaşayabilir fakat bu durumda su içemediği için birkaç haftada ölür. Sigara içmedikleri,kızartma yemedikleri,cizilmis teflon kapla yemek pisirmedikleri, yapay boya iceren gida tuketmedikleri için kanser olup ölmezler.
Kesinlikle yalnız değillerdir bu nedenle 1 tane dahi görüldüğü anda beklenmemeli ve profesyonel bir destek alınmalıdır.
İlaçlama servisimiz hamam böceği ilaçlamasını uzman ekiplerimiz ile garantili olarak uygulamaktadır.

Posted in Böcekler • • Sayfa Başına Dön

Dharma ilaçlama sizlerin yorumlarına ve önerilerine çok önem vermektedir. Kurulduğumuz tarihten günümüze kadar aldığımız her iş bizlere yeni bir deneyim kazandırmıştır. Çalışanlarımızın eğitimlerine sürekli devam etmekte ve teknolojik gelişmeleri zamanında yakalayarak uygulamaktayız. Müşterilerimizin daha kaliteli hizmet alabilmesini sağlamak en önemli görevimizdir.

Bizi diğer firmalardan ayıran en önemli özellik ilaçlama hizmetinde verdiğimiz güvendir. Bizlerden aldığınız ilaçlama deneyimlerini paylaşarak hizmetimizin daha kaliteli, daha verimli olmasına katkıda bulunabilirsiniz. Ekleyeceğiniz bir yorum ile olumlu yada olumsuz görüşlerinizi bildirerek ilaçlama adına çıktığımız bu yolda tavsiyeleriniz ile bizlere yön verebilirsiniz.

Write a comment