Kadıköy ilçesinde böcek ilaçlaması, Dharma ilaçlama tarafından profesyonel olarak verilen bir hizmettir. Tek seferde çözüm garantisi veren Dharma ilaçlama, haşere tekrarı durumlarında ikinci ilaçlamayı ücretsiz olarak yapmaktadır.

kadikoyKadıköy, İstanbul’un Anadolu Yakası’nda yer alan, güney batı kısmında kalan bir ilçesidir. Marmara Denizi, Üsküdar, Ataşehir ve Maltepe ile çevrilidir. 21 mahalleden oluşan ilçe, 25.2 km2 yüzölçümü ve 521 bin civarında nüfusa sahiptir. İlçenin eski adı Kalkedonya’dır. Tarihte bu bölgenin kadılara verildiği için Kadı Köyü olarak adlandırıldığı varsayılır. Hafif dalgalı düzlükler ve taşlı eğimli araziler ilçede baş gösterir. Tepe noktaları, burunlar, koylar, sahil şeridi, yükseltiler, kıyı parçaları, akarsular ve dereler coğrafi elemanlarındandır. Moda, Fenerbahçe ve Bostancı hem önemli ve gelişmiş semtlerindendir hem de kalabalığın arttığı sahil şeridine sahiptir. İskelesi ilçeye canlılık katar. 4 önemli limanı ve Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı ile stratejik değeri artmaktadır. Üsküdar Sancağı’na bağlı iken, 1930’de ilçe olmuştur. Erenköy ve Kızıltoprak bucaklarına merkez de sonradan eklendi. Belediye 1984’de ilçe belediyesi olmuştur. Demiryolu ve Bağdat Caddesi mühim ulaşım ve hareket noktalarındandır. Bahariye ve Kadıköy çarşısı alışveriş merkezlerindendir.

Unutmayın! haşere ilaçlama; eğitimini almış profesyoneller tarafından yapılmalıdır.

Bahçeli köşk ve yazlık villalar modern semtlerde yer alırken zamanla her kesime ev sahipliği yapan yerler halini almışlardır. E-5 Karayolu gelişimi ve sanayi tesislerinin artışı ile sosyal ve ekonomik değişimler yaşanmıştır. 1973’te Boğaz Köprüsü’nün açılması Kadıköy’ün kaderini belirledi ve nüfus buraya toplandı. İki yaka arasındaki ulaşım dengelendi. Kırsal kesimin varlığı devam ederken, Ataşehir blokları ile toplu konut anlayışı egemen olmaya başladı. Düzgün yapılaşmalar kurulmaya başlandı. 2009’da 7 mahallesi ile birlikte Ataşehir ilçeden ayrıldı. Marmara, Yeditepe, Doğuş ve Okan Üniversiteleri Kadıköy’ün eğitim ve sosyal statüsünü ilerletmiştir. Okuyan ve kültürlü halk oranı artmıştır. Sinema, tiyatro, kültür merkezi, sanat ve gösteri merkezi ve oyuncak müzesi ile kültür ve sanata önem veren Kadıköy, gün içinde milyonlara varan yerli yabancı turisti ağırlar. Yelken klubü, spor tesisleri ve stadı ile spora önem verilir. Kadıköy’de egemen ekonomik etkinlik ticarettir. Bağdat Caddesi ticaretin merkezidir. Hayvancılık ve balıkçılık halen yapılmaktadır. Karayolu bağlantıları oldukça fazladır. Haydarpaşa Tren Garı’na sahiptir. Metrobüs hattı içinden semtlerine ulaşır. Vapur iskeleleri ile deniz ulaşımı sağlanır. Yat limanı, tramvay hatları, nostaljik tramvay ve metro imkanlarına da sahiptir. İlçede rakım 120 metredir. Kadıköy, 6 tepe üzerinde kurulmuştır. Sahil boyunca yeşil alanları dikkat çekmektedir. 21 km uzunluğunda sahil şeridine sahiptir. Kadıköy ilçesi haşere ilaçlaması hizmeti Acıbadem, Bostancı, Caddebostan, Caferağa, Dumlupınar, Eğitim, Erenköy, Fenerbahçe, Feneryolu, Fikirtepe, Göztepe, Hasanpaşa, Koşuyolu, Kozyatağı, Merdivenköy, 19 Mayıs, Osmanağa, Rasimpaşa, Sahrayıcedid, Suadiye, Zühtüpaşa, Ayrılıkçeşme, Bahariye, Çemenzar, Çiftehavuzlar, Haydarpaşa, İbrahimağa, Kalamış, Kızıltoprak, Kuyubaşı, Moda, Selamiçeşme, Söğütlüçeşme, Şenesenevler, Yeldeğirmeni, Ziverbey semtlerinde profesyonel olarak verilmektedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir