Küçükçekmece ilçesinde profesyonel haşere ilaçlama hizmeti için Dharma ilaçlama yedi gün, yirmidört saat hizmet vermektedir. Küçükçekmece, İstanbul’un Avrupa Yakası’nda yer alan ilçelerinden biridir. Küçükçekmece Gölü’nün çevresinde kurulmuştur. 1987 yılında Bakırköy’den ayrılarak 25 mahallesi ve 2 köyü ile bağımsız bir ilçe olmuştur. Avcılar ve Başakşehir, Küçükçekmece sınırlarından daha sonra ayrılmıştır. İlçe, 21 mahallesi ile hizmetine devam etmektedir. 127 km2 yüzölçümü ve 721 bin civarında nüfusa sahiptir. Rakım 70 metredir. Osmanlı zamanında göl geçitlerinden karşı kıyıya sal ve balık çekilmesi nedeniyle çekmece adını aldığı varsayılır. Büyükçekmece Gölü’nden daha büyük olan Küçükçekmece Gölü’nün adı tezatlıktan ileri gelir. Sadece göller üzerindeki köprülere bağlı olarak isimlerini almışlardır. İlçenin sosyal değerini artıran toplu konut projeleri ve Tem Otoyolu gibi önemli bağlantı yollarının üzerinden geçmesi aynı zamanda ekonomisini de canlandırır.

Küçükçekmece ilçesinde tüm mahallelerde garantili pire, fare ve hamam böceği ilaçlama hizmeti verilmektedir.

küçükçekmeceSanayi bölgesi olma özelliğini sürdüren Küçükçekmece İkitelli geçişi ile de bu önemini artırmıştır. Büyük nüfusunun nedenlerinden biri de birçok fabrika ve sektördeki iş kollarının burada yer almasıdır. Göç eden işçi kesim yoğun olarak burada yaşar. Atatürk Olimpiyat Stadı ve İkitelli Organize Sanayi bölgesi gibi büyük yatırımlar ile ilçe halkının takdirini toplamıştır. Kültür ve sanat merkezleri ile sanatsal etkinlikler sürdürülür. Halkalı, Cennet ve Sefaköy’de bu tür etkinlikler yürütülmektedir. Gösteri sanatları akademisine sahiptir. İlçede, Arel, İstanbul Aydın ve Sabahattin Zaim Üniversiteleri bulunmaktadır. Genç ve okuyan nüfus ilçenin kültür düzeyini yükseltir. Sahil uzunluğu 1.7 km’dir. Bakırköy, Avcılar, Marmara Denizi, Büyükçekmece, Çatalca, Başakşehir, Gaziosmanpaşa, Bahçelievler, Bağcılar ve Esenler ile çevrilidir. En yüksek tepeleri içeridedir ve 200 metredir. Geniş düzlükler halinde az engebeli bir alana kurulu olan ilçe, vadiler, göller ve değişik yapıları barındırır. Kireçtaşı ve lagun gölü yapıları Sazlıdere ve Nakkaşdere ile kendini gösterir. Bilinen en eski yerleşim yerlerinden biridir. İlçede kadın erkek nüfusu hemen hemen aynıdır. Tarım arazilerinin varlığı ve sektörel çalışmalar devam ettiğinden ilçede tarım ve hayvancılık da geçim kaynaklarındandır. Meyve sebze, yulaf ve süs bitkileri üretilir. Demiryolu ve karayolu ile kendi içinde ve çevre ilçelere ulaşım mümkündür. Atatürk Havalimanı’na yakın olması önemli bir artısıdır. Küçükçekmece Devlet Tiyatrosu sahnesi de ilçeye değer katan sosyokültürel ve ekonomik yerlerden biridir. Stadyum ve kapalı yüzme havuzlu spor tesisleri, halkın dinlenip stres atması açısından önemli yerlerindendir. Hızlı kentleşme ve sanayileşme ile gölü atık yuvasına dönüşen ilçede imar projeleri yürütülmektedir.

Küçükçekmece’de haşere ilaçlaması yapılan bölgeler; Atakent, Atatürk, Beşyol, Cennet, Cumhuriyet, Fatih, Fevzi Çakmak, Gültepe, Halkalı, İnönü, İstasyon, Kanarya, Kartaltepe, Kemalpaşa, Mehmet Akif, Söğütlüçeşme, Sultanmurat, Tevfikbey, Yarımburgaz, Yenimahalle, Yeşilova, İkitelli, Sefaköy mahallelerinde uzman kadromuz ile böcek ilaçlatmak istediğiniz her noktada sizlere ilaçlama hizmeti sunmaktayız.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir