Pire İlaçlama; özellikle yaz atlarında derileri tüyle kaplı olan hayvanların üzerlerinde barınarak insanları tehdit ettiklerinden firmamız tarafından özenle yapılan bir hizmettir.

Pireler çok hızlı üreyebilen ve yayılma hızları çok fazla olan haşerelerdir, kendi boylarının yüzlercesine zıplayarak yaşadıkları ortamı değiştirebilirler. Pire ısırıkları insan cildinde ufak bir kızarıklı ve kaşıntı şeklinde özellikle ayak bileklerinde görülebilir. Bu ufak kızarıklıklar aslında pirenin derinin altına ulaşarak kan akışınıza etki ettiği ve beslendiğinin göstergesidir.

pire ilaçlamaPire sizi ısırmadan önce herhangi bir canlıyı hatta bir lağım faresini bile ısırmış olabilir, bu sebeple pirelerin taşıdığı hastalık sayısı bilinememektedir. Tarihte pireler tarafından ölümcül bir hastalık bulaşarak hayatını yitiren insanlar görülmüştür. Avrupa’da rönesans döneminden önce veba salgını baş gösterdiğinde fareler ve pireler yoluyla veba virüsü yayılarak yüzbinlerce insanın ölümüne sebep olmuştur, o dönemde pire ısırığı ölüm anlamına gelmeye başlamıştır.

Pire ile mücadelede en etkili yöntem ortamı temiz tutmak ve dışarıdan gelen evcil hayvanların yıkanarak temizlendikten sonra eve alınmasıdır. Eğer ortamda toz ve pirelerin barınabileceği yünlü, pamuklu yüzeyler bulunuyor ise pireler çok hızlı üreyebilir ve sayıları onlarla ölçülürken birkaç gün içerisinde yüzlere çıkabilmektedir.

Otellerde, halka açık mekanlarda, gayri sıhhi ve sıhhi tesislerde ilaçlama hizmeti veren firmamız sizlerin sağlığını haşerelerden korumak üzere eğitilmiştir.

Dharma İlaçlama olarak sektöründe lider firmalara hizmet vermekten ve yıllardır edindiğimiz tecrübeleri sizinle paylaşmaktan onur duymaktayız.

Kategoriler: Hizmetlerimiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir