(0212) 555 10 40
(0212) 555 10 40
(0212) 555 10 40

Sivrisinek İlaçlama

Sivrisinek, çift kanatlılar takımının Culicidae familyasından kan emici zararlı böceklerin ortak adıdır. İnce uzun bacaklı, hafif ve vızıltılarıyla tanınan böceklerdir. Kan emmeye yaklaşırken vızıltı çıkarırlar. Göz çiftleri büyüktür. Hızlı hareket ederler fakat bu hareket düz değildir. Suda geçen yumurta, larva, pupa evreleri ve karada geçen ergin evre olmak üzere 4 evreden geçerler. Büyümek için suya ihtiyaçları vardır ve durgun sular en çok tercih ettikleridir. Yalnız kuraklık ve aşırı sıcaklık yavru gelişimini olumsuz etkiler. Bunun dışında su bulunan her yerde yaşayabilir ve gelişebilirler. Kısa süreli de olsa vızıltılar onlar için hayati boyutta önemlidir. Geceleri çok fazla görülmezler. Özellikle yazın gündüz sıcaklarda çok fazladırlar. Sivrisineklerde erkekler çiçeklerden beslenirken dişiler insanların kanıyla beslenir. Avlarının yerini bacaklarındaki alıcılarla ve duyargalarla bulurlar. Gece sivrisinek sokmalarını önlemek için fiziksel hareketlerden kaçınmanız, teninizi serin ve kuru tutmanı gerekir. Güneşin doğduğu ve battığı zaman dilimlerinde en aktif olan sivrisinekler bu anlarda sizi kollar. Bu yüzden içeride bulunmanız ve koruyucu kullanmanız gerekir. Sarı humma, fil hastalığı ve sıtma gibi parazit hastalıklarını taşıyabilen sivrisinekler Aids’e sebep olan HIV gibi virüsleri taşıyamazlar. Kimyasal ve fiziksel pek çok yöntemle sivrisineklerden kurtulunabilir. Ancak hızlı ürediklerinden temizlik etkin bir çalışmayla mümkün olacaktır. Sarımsak da bir diğer alternatiftir.

sivrisinek

Sivrisinek istilasından bıkan kişiler sarımsak yer veya bir tür sarımsak karışımını geçiş yerlerine sürerek sivrisinekleri uzaklaştırabilirler. Parfümlü şampuan ve sabunları ise çok severler bunlardan kaçınmak gerekir. İdris otu özlü mumları yakarak da korunmak mümkün. B Vitamini alın, birikmiş su bulundurmayın çünkü sivrisinekler sulu ortamları çok sever. Vücuduna limon esanslı okaliptüs yağı sürebilirsiniz. Size gelmesini sağlayan şey, nefesinizdeki karbondioksit oranı ile derinizdeki ısı ve nem oranıdır. Sivrisinek ısırığına suyun içine koyduğunuz bir miktar tuz karışımını sürmek iyi gelecektir. Soğan veya lavanta ile de aynı kızarık bölge ovulabilir. Kaşıntıyı giderme amaçlı olarak diş macunu da buraya sürülebilir. Kaşıntının sebebi ısırdıkları yerde bir sıvı bırakmalarıdır. Cibinlik kullanarak yatmak, gece kapalı giyinmek ve etrafa su bırakmamak tedbirlerden bazılarıdır. Camın önüne veya balkona fesleğen ve reyhan gibi sivrisineklerin sevmediği bitkileri koyarak da onlardan korunmak mümkündür. En temel çözüm ise bir böcek ilaçlama firmasının yardımını almak olacaktır. Yaz ayları kabus olmasın, sivrisineklere karşı tedbirinizi alın.

Posted in Böcekler • Tags: , , , Sayfa Başına Dön

Dharma ilaçlama sizlerin yorumlarına ve önerilerine çok önem vermektedir. Kurulduğumuz tarihten günümüze kadar aldığımız her iş bizlere yeni bir deneyim kazandırmıştır. Çalışanlarımızın eğitimlerine sürekli devam etmekte ve teknolojik gelişmeleri zamanında yakalayarak uygulamaktayız. Müşterilerimizin daha kaliteli hizmet alabilmesini sağlamak en önemli görevimizdir.

Bizi diğer firmalardan ayıran en önemli özellik ilaçlama hizmetinde verdiğimiz güvendir. Bizlerden aldığınız ilaçlama deneyimlerini paylaşarak hizmetimizin daha kaliteli, daha verimli olmasına katkıda bulunabilirsiniz. Ekleyeceğiniz bir yorum ile olumlu yada olumsuz görüşlerinizi bildirerek ilaçlama adına çıktığımız bu yolda tavsiyeleriniz ile bizlere yön verebilirsiniz.

Write a comment