Üsküdar Böcek İlaçlama, Üsküdar ilçesinde profesyonel böcek ilaçlama hizmeti Dharma ilaçlama firması tarafından garantili olarak yapılmaktadır. Haşere gözlemlenmesi durumunda ikinci ilaçlama hizmeti ücretsiz olarak verilmektedir.

üsküdarÜsküdar, İstanbul’un Anadolu Yakasında bulunan ilçelerinden biridir. Beykoz, Ümraniye, Ataşehir, Kadıköy ve İstanbul Boğazı ile çevrilidir. 58 km2’lik bir yüz ölçümüne ve 535 bin civarında nüfusa sahiptir. 33 mahallesi ile hizmet vermektedir. İlçede köy bulunmamaktadır. 1926 yılında ilçe haline gelmiştir. Kadıköy, Beykoz ve Ümraniye zamanla ilçe sınırlarından ayrılmıştır. Bazı mahalleleri de Ataşehir’e bağlanmıştır. İlçe toprakları İstanbul Boğazı kıyısında uzanır. Güneyde sırt kesimleri Büyük Çamlıca Tepesi ile 268 metreye ulaşır. En yüksek noktasından sonra gelen noktası 227 metre ile Küçük Çamlıca Tepesidir. İstanbul Boğazı’na sahil uzunluğu 12 km’dir ve önemli akarsulara ve derelere sahiptir.  Eski iskele yerleşmesi tarihi önem taşır. Moda burnundaki tersaneler de tarihi değer taşır. Ulaşım ve konaklama imkanları geliştikçe bölgede ticaret de artmış ve ilçe gelişerek günümüz modern kent anlayışına sahip olmuştur. Türkiye’nin dört bir yanından göç almaktadır. Köprülerin açılması ile yerleşmeler arttı ve kırsal kesim yapılaşmaya başladı. Osmanlı döneminde önemli yerleşimler ve olaylara ev sahipliği yapmıştır. Boğaziçi sahillerinde önemli saray, cami, kilise, hamam, külliye, çeşme, hisar, yalı ve köşkler günümüzde de görülebilmektedir. Üsküdar böcek ilaçlaması konusunda firmamız tarafından yönlendirilen eğitimli personel sizlere yedi gün, yirmidört saat hizmet vermektedir.

Böcek ilaçlama işlemi, profesyoneller tarafından yapılmalıdır.

Kız Kulesi en önemli yapısıdır ve ilçenin ekonomik, sosyal, kültürel, turistik değerini artırır. Beylerbeyi Sarayı, Mihrimah Sultan Camii, III. Ahmet Çeşmesi, Selimiye Kışlası, Nurbaba Tekkesi, Çamlıca Kasrı, Kız Kulesi tarihi değerlerindendir. Karacaahmet Mezarlığı da önemli kabristan ve dergah merkezlerindendir. Eski rum köyleri olan Boğaziçi yerleşim bölgeleri Boğaz turlarında gezilip görülebilir bunların başında tarihi önem taşıyan Kuzguncuk gelir. Birçok yeşil alanı ve korusu ile doğal alanları mevcuttur, yeşil ile maviyi buluşturan yegane ilçelerden biridir. Gezi ve dinlenme alanları ile halkın rahatı düşünülmüştür. Sahil kıyısında birçok balık lokantası ile manzara izleme noktaları eşsizdir. 6 adet üniversite kampüsü ilçede yer alır. Dolayısı ile okur yazar oranı yüksek ve öğrenci nüfusu fazladır. Üsküdar iskelesi ile vapur yolculuğu yapılabilir, kara yolu imkanları ise çok gelişmiştir. Birkaç noktadaki iskeleye vapur seferleri mevcuttur. Köprü ve ana yolları ile ulaşım rahattır. Anadolu Yakası Büyük Otobüs Terminali Harem, Üsküdar’da yer alır. Çeşitli spor tesisleri de ilçede mevcuttur. Ticaret bölge halkının uğraştığı ana ekonomik faaliyettir. Tarım ve sanayi ilçede yoktur. Haydarpaşa, Kadıköy ile sınırını oluşturur. Alışveriş merkezleri ve ticaret merkezleri ile ilçe ekonomisi değer kazanmaktadır. Üsküdar’da Acıbadem, Ahmediye, Altunizade, Aziz Mahmut Hüdayi, Bahçelievler, Barbaros, Beylerbeyi, Bulgurlu, Burhaniye, Cumhuriyet, Çengelköy, Ferah, Güzeltepe, İcadiye, Kandilli, Kirazlıtepe, Kısıklı, Kuleli, Kuzguncuk, Küçükçamlıca, Küçüksu, Küplüce, Mehmet Akif Ersoy, Mimarsinan, Muratreis, Salacak, Selamiali, Selimiye, Sultantepe, Ünalan, Valide-i Atik, Yavuztürk, Zeynep Kamil, Bağlarbaşı, Çamlıca, Doğancılar, Fıstıkağacı, Harem, Haydarpaşa , Nakkaştepe, Paşalimanı, Pazarbaşı, Selamsız, Vaniköy semtlerinde garantili böcek ilaçlama hizmeti verilmektedir.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir